Facebook'taki markalar hayran değil arkadaş kazanmalılar...

Facebook'taki markalar hayran değil arkadaş kazanmalılar...
Neden facebookta markaların like marketing yerine arkadaş kazanmaya ihtiyaçları var?

Facebookta markaların hayran sayfaları sadece beğeni sayısını arttırmakla verimli hale gelmiyor. Burada önemli olan markanızın fanları ile etkileşime geçip gerçek zamanlı bir pazarlama sürecinin içine girmek. Kim fake arkadaşlarla bağlantı kurmak ister ki? İster facebookta ister gerçek hayatta? Gerçek arkadaşlarla interaktif bir biçimde etkileşim içinde olmak markaların kesinlikle yapması gereken bir şey. 

Markalar, arkadaşlık kurdukları gerçek fanlarının durum güncellemelerini ve takip ettikleri haber beslemelerini inceleyip davranış alışkanlıklarına göre kişiye özel içerik oluşturmalılar. Hayranlarını bir marka elçisine dönüştürmek istiyorlarsa deneyimlerini paylaşanlarını da ayrıca ödüllendirmeliler. 

Markanız için arkadaşlık kurduğunuz fanlarınıza örneğin yeni çıkaracağınız ürünün kapak tasarımının ilk draft halini sunsanız ve onları yorumları ile gerçek halini oluştursanız, bu uyarılarının dikkate alındığını anlayan fanlar daha da aktif bir şekilde marka elçiniz olacaktır. 

Daha detaylı bir analiz için http://mashable.com/2011/11/18/facebook-brands-friends/

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi