Facebook'dan nefret eden 11 ülke

Facebook'dan nefret eden 11 ülke
Sosyal ağlar üzerine yapılan araştırma Facebook'un sosyal ağ trafiğini elinde tuttuğunu ortaya çıkardı.

845 milyon aktif kullanıcısıyla Facebook beklendiği gibi dünya haritasını ele geçirmiş durumda. 137 ülkenin 126'sında hakimiyet Facebook'a ait. Bu ülkeler arasında ABD, Avustralya, Japonya, İngiltere, Kanada, Brezilya ve Hindistan gibi devler bulunuyor.
Kökeni ABD olan Facebook'un ABD'deki kullanıcı sayısı 222 milyonken Avrupa'daki toplam kullanıcı sayısı 232 milyon.
Facebook'un geride kaldığı ülkeler de var. Örneğin Rusya'da ipler Odnoklassniki'nin elinde. Çin'de ise QZone sosyal ağ piyasasına hakim. Vietnam'da Zing, Letonya'da Draugiem piyasanın hakimleri.

Harita incelendiğinde Facebook'un hemen arkasından gelen sosyal ağlar ise Twitter ve LinkedIn. Avrupa'da ise LinkedIn'in yerini Badoo alıyor.Google Plus ise ortalarda gözükmüyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi