Facebook zaman tüneli Android için açıldı

Facebook zaman tüneli Android için açıldı
Facebook zaman tünelini Android için açtı ancak IOS için kullanım henüz aktifleştirilmedi.

2011'in son günlerinde en önemli sosyal medya olaylarından birisi Facebook Timeline (zaman tüneli).  Android ile mobil platforma taşınan zaman tünelini şu şekilde açıklayabiliriz;

-Timeline sizin seçtiğiniz bir arka plan ve sizin profil görseliniz ile başlıyor. Aşağı indikçe bugünden geçmişe doğru yazdıklarınız, fotoğraflarınız ve etkinlikleriniz yer alıyor ta ki doğduğunuz güne kadar.(facebook hesabınızın aktif olma tarihine kadar gidiyor sonrasında sadece doğum ibaresi var) Hemen profil resminizin altında yatay olarak ilerleyen hakkınızda, albüm, arkadaşlar, beğeniler ve abonelikler yer almakta. Sayfanın en altına indiğinizde içinde bulunduğumuz ay ve geçen ay sonrasında 2011, 2010, 2009.... doğum olmak üzere zaman tüneliniz yer almakta.

timeline

Burdaki asıl amaç kullanıcıya daha gelişmiö bir görsel deneyim yaşatmak gibi geldi bana. Bu arada hangi arkadaşınızla ne zaman Facebook'ta arkadaş olduğunuzu da timeline sayesinde öğrenebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi