Facebook Ve Nokia'nın FacePhone Girişimi!

Facebook Ve Nokia'nın FacePhone Girişimi!
İddiaya göre Nokia, yakında bir devin olabilir...

Akıllı telefon piyasasının gün geçtikçe rekabette olduğu şu günlerde, bir satın alma dedikodusu da Facebook'tan geldi. Mobile Network Group Genel Müdürü Paul Amsellem'ın dediğine göre, yakında Facebook 10 milyar dolar karşılığında Nokia'yı bünyesine katabilir.

Facebook bu hamlesi ile, iletişim devinin ortaklığından faydalanarak, yeni ''FacePhone''nunu bir buçuk yıl içerisinde piyasaya sürmeyi hedeflemekte. FacePhone girişimi, şirketin gelirlerini iyileştirmesi açısından önemli bir adım olabilir. Nokia'nın Microsoft'la olan yakın ilişkisi de Facebook marka bir Windows Phone'un ortaya çıkmasında olasılığını arttıracak gibi gözüküyor.

Facebook'un olası Nokia hamlesini değerlendiren mobil analiz uzmanı Roger Entner ise, satın alma gerçekleşirse bunun Facebook için "çok fazla" olacağını belirtti.
En fazla tercih edilen akıllı telefon uygulaması olmasına rağmen, gerçek bir Facebook telefonuna kullanıcıların nasıl tepki vereceği ise merak konusu doğrusu. Entner'a göre bu şüphesiz Facebook delileri tarafından olumlu karşılanacak ancak kitlesel olarak düşünüldüğünde istenen sonuçlar elde edilemeyebilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi