Facebook a saldırının sebebi.

Facebook a saldırının sebebi.
Facebook da geçtiğimiz günlerde meydana gelen saldırının sebebi bir kullanıcın internet tarayıcısındaki sorun olarak açıklandı

Bir kaç günden beri Facebook üzerinde pornografik içeriklerin hızlıca yayılması, hackerlar tarafından yapılan bir saldırı sonucu olduğunu düşünülmüştü. Facebook dan bu gün yapılan açıklamaya göre, saldırı kendi sistemlerine düzenlenen bir saldırı sonucu değil, bir Facebook kullanıcısının internet tarayıcısındaki bir güvenlik açığını kullanan bir kötü amaçlı bir porgramın, içerikleri otomatik olarak paylaştığı yönünde.

Yapılan açıklamaya göre, tarayıcı adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırılan bir javascript kodunun bu içeriklerin otomatik olarak, kullanıcı hesabı üzerinden paylaşıldığı yönünde. Ayrıca açıklamada herhangi bir kullanıcı kişisel bilgilerinin ele geçirilmediği ve etkilenmediği açıklandı.

Bir bilgisayardaki güvenlik açığının, interneti artık hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle, bizleri nasıl etkilediğinin kötü bir örnek olsa da, gözler önüne sermektedir. Tavsiyemiz bilgisayarınızda kullandığınız tüm programların ve işletim sistemlerinin güvenlik güncelleştirmelerinin zamanında ve eksiksiz yapmanız. Gerekli güvenlik güncelleştirmeleri zamanında yapılmaması, facebook gibi bir dünya devini bile etkileyebiliyorsa, bizim kişisel verilerimizi de mutlaka olumsuz olarak etkileyecektir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi