Facebook Mobil’de fotoğraflar üç kat büyüyor

Facebook Mobil’de fotoğraflar üç kat büyüyor
Güncelleme biraz da Instagram’dan esinlenmiş, kullanıcıların yayınladıkları fotoğrafları daha geniş ve rahat görmelerini amaçlıyor.

Resimde de görüldüğü üzere, solda eskiden kullanılan küçük resimli Facebook var ve  sağdaki yeni sürümde  ise yayınlanan resimler üç kat daha büyük.

Bugün halka sunulan yeni dizaynda Facebook kullanıcıların haber resimlerini daha rahat görebilmelerini amaçlıyor. Güncelleme iOS, Android ve Facebook’un resmi mobil sayfası için geçerli.

Facebook bir bildiride şöyle yazdı: “Bugünden itibaren, telefonunuzdan haber postalamanızı daha gelişmiş bir dizayn ile size sunuyoruz. Yeni fotoğraflar 3 kat daha büyük, ve bütün postalar ekranınızın her tarafını dolduracak şekilde gözükecek.”

 Bu işlem bize Facebook’un geçen ay 1 milyar $’a satın aldığı mobil fotoğraf paylaşım servisi Instagram’ın geleceği hakkında ipuçları veriyor. Eskiden ekranda küçük bir şekilde gözüken fotoğraflar, bu yeni güncelleme ile daha geniş ve görmesi daha kolay, ayrıca ekranın bir ucundan diğer ucuna germe özelliğine sahip.

TechCrunch sitesinden alınan haberde bu yeni dizaynla alakalı okuyucuların hoşlanacağı dile getirilmiş. Ancak Facebook’un kendi sayfasına gelen yorumlara bakılırsa kullanıcılar çok da fazla memnun gözükmüyor. Nedeni ise Facebook’un bitme bilmeyen özellik değiştirmelerinden kullanıcıların bıkmış olması.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi