Facebook Karma’yı satın aldı

Facebook Karma’yı satın aldı
Mobil hediyeleşme firması Karma, artık Facebook bünyesinde.

Açıklama, geçen Cuma günü, yani Facebook halka arzda ilk günü kapattıktan sonra geldi. Facebook resmen Karma Science Inc. şirketinin yani sahibi oldu.

Şirket, yaklaşık bir yıldır mobil cihazlarda hediye gönderme teknolojisi ile hizmet veriyor.

San Francisco temelli olan Karma, mobil cihaz kullanıcılarına diğer kullanıcılara kendileri seçip düzenleyebildikleri ve alıcı seçenekleri sunan bir teknoloji.

Facebook halka arz dönemine de damgasını vurdu ve hızlı bir başlangıç yaptı. Karma’nın satın alımında şartlar kapalı değil. Şirket 16 personele sahip.

                                        karma_tech

Bir blogda Karma bulucuları Ben Lewis ve Lee Linden sözleşme hakkında şunları yazdı: “Karma’nın sağladığı hizmet tüm gücüyle devam edecektir. Bizim şirketimizdeki inanılmaz tutku ve Facebook platformu birleşince, kullanıcılar daha anlamlı ve yeni yöntemlerle sevdiklerini ve kendilerini mutlu edebilecek.”

Satın alma işlemi, Facebook’un hisselerinin 38$’dan Nasdaq’ta halka arza çıktığı ilk günde gerçekleşti. Hisseler ilk gün en yüksek 45$’ı görmüş olsa da gün sonunda tekrar 38.23$’a düştü.

Düzgün yükselen bir dönemin ardından, Facebook hisselerindeki satışlar teknik hatalardan dolayı sekteye uğradı.

Birkaç saat sonra hisseler tekrar başladığı noktaya döndü. Tabi bu daha ilk günün raporları. Bu denli büyük bir şirket, hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, halka arzda kötü bir kehanet gerçekleşmediği sürece sektörü kötü etkilemez. Uzmanların bir çoğu uğurlu bir ticaret olduğunu düşünüyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi