‘Facebook Kamera’ uygulaması şimdi iPhone’da

‘Facebook Kamera’ uygulaması şimdi iPhone’da
Kullanıcılara anında fotoğraf çekip paylaşma amaçlı uygulama App Store’da ücretsiz.

Perşembe günü, Facebook kendine özgü iPhone uygulamasına yeni bir özellik daha kattı ve tam teşekküllü hale getirdi. Geçen sene Ağustos’ta Facebook Messenger’ı çıkardıktan sonra, şirket bu sefer ‘Facebook Kamera’yı başlatacağını Perşembe günü duyurdu.

Uygulama bağımsız kullanılıyor, iPhone’un kamerasıyla aynı görevi yapıyor, ama fotoğrafları diğer iki uygulamaya gitmeden kolay ve hızlıca Facebook’ta paylaşmamızı sağlıyor. Facebook’un iOS uygulaması şu an sadece kullanıcı profiline erişim ve mesaj gönderme amaçlı kullanılıyor. Oysa, diğer etkileşim türleri daha kolay ve daha iyi tasarlanmış uygulamalar olarak düşünülebilir.

Facebook’un çıkışıyla birlikte, şirket Instagram ile olası bir bütünleşmenin hesaplarını yapıyor gibi görünüyor. Görünüşe göre, Facebook geçtiğimiz Nisan ayında 1 milyar $’a satın aldığı Instagram’ın ismini hafızalardan silip, kullanıcı temelini ve popüler özelliklerini yeni ‘Kamera’ uygulamasında kullanmayı düşünüyor. Uygulamada şu an Instagram’dan uyarlanmış gibi gözüken fotoğrafları beğenme ve yorum yapma özellikleri mevcut ve daha çok özellik yolda gibi gözüküyor.

Facebook bu uygulama ile, kullanıcıların normal iOS uygulamada uzun bir işlem süresi olan profile fotoğraf göndermeyi daha kolay ve hızlı yapılmasını amaçlıyor.

Facebook’un iOS uygulamasında, resimler çoğu zaman düzgün gönderilmiyor ve bazen yorumlar ve beğeniler uygun gözükmüyor. Bu uygulama, sadece fotoğraf gönderme, beğenme ve yorum yapma üzerine kurulduğu için kullanıcıya bu konularda kolaylık sağlıyor.

Facebook Kamera şu an mükemmel çalışıyor ve gelecekte Instagram’dan daha iyi bir uygulama olması kaçınılmaz. The Verge, verdiği bir raporda, Instagram ve Facebook’un özenli işbirliğini şöyle açıklıyor:

“Facebook Kamera ekibi aylardır bu iş üstünde çalışıyor, ve Mark Zuckerberg Instagram’a olan arzusunu karşılamış gibi görünüyor ki; zaten onu satın almıştı. Instagram birleşimi akıllara gelmemişti, Facebook Kamera bakıldığında Instagram’a büyük bir rakip olamazdı. Çünkü uygulama sadece mobil bazlı ve kısıtlı paylaşım konularına sahip. Facebook’un mobil fotoğraf uygulamasını yükseltmek uzun iş ve biraz geç kalınmış.”

Sonuç olarak Facebook, Instagram’ı kullanmak için değil, önüne engel olarak çıkan bir rakibi elemek için satın almış desek yanılmış olmayız. Bir rakibi elemek 1 milyar $ eder mi? Takdir halkın…

Facebook Kamera uygulaması iOS App Store’da şu an ücretsiz indirilebiliyor.

Facebook Kamera
facebook_kamera_uyg
facebook kamera tarayıcı
facebook kamera foto filtreleme
facebook kamera çoklu upload

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi