Facebook, IBM'den 750 patent satın alıyor.

Facebook, IBM'den 750 patent satın alıyor.
Facebook, IBM patentleri ile güvenlik seviyesini arttıracak.

Dünya'nın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, IBM'den 750 adet patent satın almaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili kurumlardan kesin olmayan bilgiler sızmakta. Henüz halka resmi olarak duyrulan bir şey yok.

Alınması planlanan patentlerin yazılım ve network çözümlerini içermekte olduğu gelen bilgiler arasında. Bu kadar büyük bir alım şüphesiz Facebook'un portfolyosunu ciddi anlamda genişletecektir. Facebook bu patentler için IBM'e yüz milyonlarca dolar ödeyecek. Konuyla ilgili otoriteler ise 'Facebook bu alımı gerçekleştirince olması gereken yere varacak.' şeklinde görüş bildirmekte.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi