Facebook halka arz

Facebook halka arz
Açıklama için çarşamba günü bekleniyor.

Uzun süredir Facebook'un halka arzı tartışılıyor. Amerika yasalarına göre belli bir büyüklüğe gelen tüm firmaların halka arz zorunluluğu vardır. Facebook ise bu süreci uzatabildiği kadar uzatma peşindeydi. Artık sürecin sonuna gelindiğive çarşamba günü Facebook un halka arz detaylarını vereceği konuşulmaya başlandı. Halka arz da 75 ila 100 milyar dolar değer biçilmesi beklenen Facebook un en iyi ihtimalle halka arz sonunda değerinin Mc donalds ile aynı olabileceği açıklandı. Şirketin halka arz ile 10 milyar dolarlık bir gelir elde etmeyi planladığını ve bu gelir ile piyasadaki rekabet ortamında kullanabileceği bu para sosyal medyadaki yerini daha da sağlamlaştıracağa benziyor. 

27 Yaşında dünyanın en zengin 14. kişisi ünvanını elde eden Mark Zukenberg bu halka arz ile firmasının değerinin dahada netleşmesi ile zenginliği de daha net şekilde belli olacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi