Facebook bugün halka arz ediliyor

Facebook bugün halka arz ediliyor
Uzun süredir halka arz konusunda konuşulan Facebook bugün halka arz ediliyor.

Uzun süredir yılan hikayesine ne zaman halka açılacağı konuşulan. Hissedarlardan birinin vergi ödememek için vatandaşlıktan çıktığı. Hergün farklı ekonomistlerin farklı değer biçtiği (60 ile 100 milyar Dolar arası). Bu uzun süreç bugün sona eriyor. Facebook bugün halka arz ediliyor. Daha önce ABD Menkul Kıymetler Borsası'na 337 milyon hisse yerine 421 milyon hisseyi satışa koyacağını bildirmişti buna istinaden Facebook hisse senedi satışından 12 milyar 100 milyon dolar yerine yaklaşık 16,2 milyar dolar elde etmeyi planlıyor. Facebook Nasdaq borsasında "FB" harfleri ile işlem görecek. Nasdaq da ilk günden borsadaki en büyük internet şirketi ve en büyük ikinci şirket ünvanını alacak. Hissedarlarının arasında U2 grubu solisti Bono'nunda bulunduğu birçok isim daha önceden firmaya ortak olduklarından kaynaklı "milyarder" sıfatı kazanabilecekler. Bugün hisse senetleri ile halka arz edilse bile Facebook halka arzı daha çok konuşulacağa benziyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi