Facebook 1 Milyar Üyeye Ulaşıyor

Facebook 1 Milyar Üyeye Ulaşıyor
Facebook, günlük üye girişlerini resim ve video yüklemelerini basınla paylaştı. Rakamlar ise şaşkınlık yaratacak seviyelere ulaştı.

Sosyal medya kavramını hayatımıza sokan Facebook ülkemizdeki popülerliğini tüm dünya ülkelerinde de aynı başarıyla göstermeye devam ediyor. Her yıl belirsiz zamanlarda yayınladığı üye verilerinin son güncel bilgilerini de basın ile paylaştı. Facebook bugün 901 milyon üyeye sahipken bunların 526 milyonu ise her gün siteye giriyor, 488 milyonu siteye erişim için mobil cihazlarını tercih ediyor. 

Facebook 1 milyar üye

Bu oranlar detaylara inince ise çılgın rakamlara ulaşıyor öyleki; kişilerin gönderilerine yapılan yorum sayısı 3,2 milyara ulaşırken, arkadaşlık oranı 125 milyara kadar çıkıyor. Siteye eklenen fotoğrafların sayısı ise 300 milyona ulaşmış durumda.

 Bu başarının da türlü türlü sebepleri olmasına karşın sosyal ağdaki bu artışın nedenlerinin başında arkadaş ortamıyla gerçekleşen paylaşım kolaylığı, zaman tüneli, paylaşılan fotoğraf kalitesindeki artışlar, Android, iOS gibi sistemlerle geliştirilen uygulamalar, oyunlar, neredeyse tüm internet siteleri ile entegre olabilmesi ve facebook'un halka arzı gelmekte. Zira haberin duyurulmasından kısa süre sonra site 845 milyon kişiye ulaştı.

 Bu haberin yayınlanmasından sonra Twitter da ''Facebook Now Has 901 Million Users'' başlığı ile en çok konuşulanlar arasına girdi.

 Neredeyse dünya nüfusunun 1/7 ini oluşturan bu devasa sitenin 2012 sonlarında 1 milyarı aşmış olmasına şaşırmamak gerekiyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi