Facebok MobileTek ile işbirliği yapacak

Facebok MobileTek ile işbirliği yapacak
Facebook ek büyüme için MediaTek ile ortaklık yapacak.

Facebook en büyük sosyal ağ ancak halen büyüyebileceği pek çok nokta var. Bunun için Tayvan'lı çip üreticisi MediaTek ile birlikte bir projeye başlayacağını duyurdu. Hindistan, Filipinler ve Endonezya'da aktif olarak çalışan mobil cihazlara çip üreten MediaTek ile bu bölgelerde mobile Facebook kullanımı arttırmayı hedefliyor.

Hindistan mobil pazarında bulunan cihazların %40'ı facebook kullamına uygunken, bu rakamın uygun bir projeyle %50'nin (Hinistan'ın nüfusunu düşünürsek %10 büyük bir kitleye karşılık gelir) üzerine çekilebileceğini düşünmek MobileTek firması.

Facebook dünya çapında pek çok mobil cihaz üreticisiyle, mobil cihazlar üzerinden Facebook kullanımı ile ilgili anlaşmalar imzalamış durumda. Bu bölgede de MobileTek ile iş birliği yapacağını açıkladı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi