Explorer ve Mozilla'da İngilizce siteleri Türkçe'ye çevirin!

Explorer ve Mozilla'da İngilizce siteleri Türkçe'ye çevirin!

Google Chrome tarayıcılara eklenti olarak yüklenebilen aynı zamanda İngilizce bir web sitesine girildiği zaman otomatik olarak "Türkçe Çeviri" seçeneği Explorer ve Mozilla tarayıcılarda bulunmamaktadır. Chrome tarayıcılarda oldukça rahat ve kolay yapılan bu işlemi Mozilla ve Explorer'da da herhangi bir eklenti yüklemeden yapmak mümkün.

Google Translate, kelime ve cümleleri istediğimiz dilden istediğimiz dile çevirmenin yanında web sitelerinin tamamını da istegiğimiz dile çevirebiliyor. Uzun süredir var olan Google Translate'nin bu hizmeti aşağıdaki resimli anlatımdan inceleyip kendinizde uygulayabilirsiniz.

İlk önce yapmanız gereken http://translate.google.com linkine tıklayarak Google Translate penceresi açmak.

 

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi çeviri kutucuğuna çeviri yapacağınız sitenin linkini yapıştırıp ve isteğiniz dili de seçerek "Tercüme Et" butonuna basmanız durumunda hedef sitenizi seçmiş olduğunuz dile çevirmiş olacaksınız. Sitenin herhangi bir sayfasına girmeniz durumunda Google Translate ilgili sayfayı seçmiş olduğunuz dilde açıyor.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi