En yaratıcı QR kodları

En yaratıcı QR kodları
Barkoddan tasarım olur mu demeyin!

İsmini Quick Response (Çabuk Tepki) kelimelerinin baş harflerinden alan QR Kodu, mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matriks barkod (veya iki boyutlu barkod) türüdür. QR kodları ile kullanıcılar internet adresine, e-mail adresine, telefon numarasına, iletişim bilgilerine, SMS veya MMS'ye veya coğrafi konum bilgisine yönlendirilebilir.

Genillikle kare beyaz fon üzerine sihay motiflerden oluşan QR kodları bazı tasarımcılar tarafından daha çekici hale getirilebiliyor. İşte yaratıcı QR kodlarından bazıları:

1. Ayara Thai Cuisine: Aşağıda beyaz zemin üzerine yeşil işleme yapılan KR Kod'a bir fil figürü koyulmuştur.


2. Magic Hat Brewing Company: Patrick Donnelly adındaki tasarımcı bira şişelerini kullanarak bira şirketi için reklam kampanyasında kullanılmasını sağlamış.


3. Help Japan Now: Japonya'da yardım amaçlı tasarlanan bu QR kodunda kırmızı haç insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır.


4. Louis Vuitton: Dünyaca ünlü moda şirketi Louis Vuitton da Murakami ile ortaklaşa bir QR Kod dizayn olayına girişmiş ve bu kodların dizayn olarak da gelişebileceğini göstermiş.


5. Farmville: Oldukça yaratıcı bir QR kodu daha. Özellike Farmville meraklıları bu kodu oldukça beğenecektir. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi