En son Street Fighter oldukça tatmin edici

En son Street Fighter oldukça tatmin edici

Arkadaşlar size bugün Street Fighter 4 Volt u tanıtmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Oyunun en başta boyutunun 400 Mb üstü olduğunu gördüğümde ne var bunun içinde abartmışlar desemde indirip oynadığımda incelediğimde neden bu kadar büyük olduğunu anladım. İlk olarak açılış demosunda Ken ve Ryu nun küçük bir dövüş gösterisi oyuna olan hevesinizi arttırıyor. 

Oyun jetonu attım adamı seçtim sırası ile herkesle dövüşecem diye bir durumda değil. Hikayeler var,

Farklı hikayeler ile dövüşebilir yada pratik yapacağınız (ister combo ister yeni başlayanlar için alışma ve öğrenme amaçlı ) odalarda çalışabilirsiniz.

Oyuncular:İlk çıktığı günden beri bir çok karakter geldi gitti ama karakter seçiminden gerçekten başarılılar en sevilen karakterler 22 karaktar burada ilk street fighter karakterlerinden eksik olmadığını da belirtmek isterim. En güzeli ise kendi karakterinizi yarabilmeniz, tabii ki görsel anlamda değil ama sevdiğiniz, oynadığınız karakterin özelliklerinin (atak,defans) elinizde olması size ayrı bir keyif veriyor.Oyunun oynanabilirliği en başta çok zorluyor zaten o heyecan ile avatarınızı seçip başlıyorsunuz hele ki ayarlarıda heveslenip en zor a getirirseniz rakibiniz sizi perfect yenebilir(denenmiştir :) ). Önce biraz pratik yapıp çok güzel bir şekilde anlatılmış comboları çalışmanızı öneririm sonrasında zorluk seviyenizi kendinize göre ayarlayıp oynayabilirsiniz.

Oyunu online olarak oynayabileceğiniz gibi bluetoothtan da oynayarak  yanınızdaki arkadaşınızla oldukça eğlenebilirsiniz.

Oyunun içine girdikçe çıkasınız gelmiyor çoğu küçük boyutlu basit uygulamalardan sonra görsel anlamda bir  şölenin içine giriyorsunuz.Son yapılan dövüşünüzü kaydederek onu istediğiniz zaman izleyebiliyor olmanız bile basit ama güzel düşünülmüş bir özellik.

 

Kısaca uygulama için güzel hafif kalır tek sorun sizin uygulamaya alışma süreniz sonuç olarak atari salonunda değil küçük bir ekranda oynuyorsunuz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi