En pahalı Android cep!

En pahalı Android cep!
Vertu, Android işletim sistemiyle çalışan en pahalı cebi Vertu Ti'yi tanıttı.

Lüks telefonlarıyla tanınan Vertu, ilk Android‘li akıllı telefonu Vertu Ti'yi tanıttı. Vertu’nun ilk Android işletim sistemli modeli olacak telefon ayrıca fabrika çıkışıyla en pahalı Android telefon olma özelliğini de elinde bulunduruyor.

 

Vertu Ti İngiltere'de yapılan 184 el yapımı parçadan imal edilmiş ve her Vertu Ti sanatçısının imzasını taşıyor. Donanımsal özelliklerinden çok dış tasarımı ile ön plana çıkan Vertu Ti deri, titanyum ve safir karışımı bir dış kasaya sahip.

 

Titanium Black Leather, Titanium Pure Black, Titanium Black Alligator ve Titanium Black PVD Red Gold olmak üzere 4 farklı modelde satışa sunulan Vertu Ti'nin her modelinin tasarımında kullanılan materyallere göre kendine ait bir satış fiyatı bulunuyor. Ancak bu fiyatların 10.000 Dolar ile 22.000 Dolar arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

 

Vertu Ti modelleri yurt dışında sırasıyla; 6 bin 700 pound, 8 bin pound, 8 bin 900 pound ve 13 bin 900 pound'dan satışa sunulacak. Söz konusu firma Vertu olduğunda bu rakamlar göze batmasa da, Vertu Ti'nin benzer teknik özelliklere sahip android cihazların kat kat üzerinde bir fiyat etiketine sahip olduğu değişmez bir gerçek. Ancak, cihazın donanımdan çok sahip olduğu işçilik ile ön plana çıktığı düşünülecek olursa fiyatın bu denli yüksek olmasının nedeni daha iyi anlaşılır.

 

BBC'ye konuşan Vertu tasarım şefi Huth Hutchinson, kullanılan camın gösteriş için olmadığını, safirin ancak elmas tarafından çizilebilen sağlam bir malzeme olduğunu söyledi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi