En iyi müzik dinleme uygulamaları

En iyi müzik dinleme uygulamaları
Mobil cihazlardan yerli,yabancı müzik dinleme uygulamaları

Müzik dinlemeyi sevenler gelişen akıllı telefon ve tabletler ve bu mobil aygıtlarda çalışan mobil uygulamalar ile istedikleri her yerde istedikleri tarzda müzikleri dinleme şanslarına sahip oluyorlar. Size tanıtacağımız uygulama Türkiye'de mobil cihazlar ile müzik dinleyebileceğiniz en iyi ve en çok kullanılan uygulamalar.

En iyi mobil müzik dinleyebileceğiniz uygulamalar ilki SoundCloud. Özellikle mobil telefonlarından müzik dinlemeyi sevenlerin kullanmayı çokça tercih ettikleri bir uygulama. Yabancı müzik dinlemek için gerçekten iyi bir tercih. SoundCloud özelliklerine değinirsek;

- Trend müzikleri ve Trend Audio akışlarını keşfedebilirsiniz
- Şarkı, sanatçı ve diğer kullanıcıları doğrudan arayabilirsiniz
- Arkadaşlarını ve sanatçıları takip ederek paylaşımlarını dinletebilirsiniz
- Türe göre şarkı tarayabilirsiniz
- WiFi ya da veri kullanarak akışlarını her yerden dinleyebilirsiniz
- Parçaları kilitli ekranından oynat, duraklat ve atlat
- Facebook ve Google+ ile giriş yap ya da kaydolmak çok kolay
- Ses kaydı yap. Facebook, Twitter ve Tumblr'da paylaşabilirsiniz
- Kayıtları yer bilgileri ile etiketleyebilirsiniz
- Şarkı listelerini dinle ya da kendi listeni yarat ve takipçilerinle paylaşabilirsiniz

Souncloud sosyal paylaşım ağlarını etkin kullanarak oldukça fazla özellik vadetmekte. Özellikle mobil telefonlarrından yabancı müzik dinlemeyi tercih edenler için öncelikle bakmalarını tavsiye edeceğimiz uygulamalar arasında yer almakta.

İkinci uygulamamız bir Turkcell uygulaması olan Turkcell Müzik. Turkcell tarafından geliştirilen ve Turkcell abonelerine avantajlar sağlayan mobil müzik dinleme uygulamasını Türkiye'de 5 Milyona yakın kullanıcıya mobil telefonlarından müzik dinletiyor. Turkcell Müzik uygulamasının bazı özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

- İstediğiniz sanatçı, şarkı veya albümü arayabilir,
- Pop, Rock, Caz, Rap, Elektronik vb. 16 radyo türünden seçim yaparak Turkcell Müzik’in size önerdiği şarkıları dinleyebilir, 
- Sevdiğiniz bir sanatçı adını kaydederek benzer sanatçılardan şarkılar dinleyebilir,
- Dinlediğiniz şarkıları cep telefonunuza indirebilir.
- Sevdiğiniz şarkılardan liste yapabilir veya turkcellmuzik.com’da oluşturduğunuz listelere erişebilir, 
- Beğendiğiniz şarkıları Facebook'ta paylaşabilir veya standart bip tonu yerine arkadaşlarınıza dinletmek için ÇalarkenDinlet yapabilirsiniz. 

Son uygulamamız ise TTNet Müzik dinleme uygulaması.TTNet Müzik Türkiye'de çıkmış ilk Türkçe mobil müzik dinleme uygulamaları arasında yer alıyor ve oldukça büyük bir müzik arşivine sahip. TTNet Müzik bir çok platformda çalışabiliyor. TTNet Müzik mobil müzik dinleme uygulamasının özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz.

- Günlük ücretsiz 30 şarkı dinleyebilir,
- Radyo menüsünden istediğiniz "Türe göre" ya da dilediğiniz "Moda göre" menülerinden seçim yaparak dilediğiniz tür ve moda uygun listelenmiş şarkıları sınırsız ücretsiz dinleyebilir,
- Favori müzik listeleri oluşturabilir
- Oluşturduğunuz listeleri ister mobil uygulamanızdan ister bilgisayarınızdan dinleyebilir,
- Editörler tarafından hazırlanan profesyonel listelere ulaşabilir,
- Tekil şarkı indirebilir,
- Sizin için hazırlanan müzik paketlerinden dilediğiniz müzik paketini satın alabilirsiniz.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi