En iyi haber uygulamaları

En iyi haber uygulamaları

Öncelikle Merhaba, sitemizin bu kısmından artık uygulamarla ilgili düzenli bilgi alabileceksiniz.

İlk yazımda en çok kullanılan haber uygulamarını seçtim bunları sizin için araştırdım. Belirtmek isterim ki sitemizin herhangi bir siyasi görüşü yoktur tamamen uygulamaların kullanılabilirliği test edilmiştir. Özellikle her uygulamayı ilk kez kullanma kullanmış gibi anlatmaya çalışarak tarafsızlığımızı bozmak istemedim.

Sondan başa doğru yazmak istiyorum.

Son sıra beni hiç zorlamadı Sabah ın IOS uygulaması tam anlamı ile çok kötü. Uygulama en başta ücretli üyelik istermisiniz yada 1 aylık ücretsiz olarak kullanabilir dediği zaman en başta var be acaba ne var arkasında dedim.Adamlar yüksek görüntü kalitesinde sayfaları bildiğiniz taramış. Sayfalar 3G nin çok güzel çektiği bir yerden bile yavaş yükleniyor ilk sayfada bir haber ilgimi çekti diye bir çok sayfa çevirmek ve beklemek zorunda kaldım. Birisinin link denen şeyi bunlara anlatması lazım.

Cumhuriyet gazetesinin uygulaması IOS ta çok beğenilen bir uygulama olmasına rağmen bence görsellik yazı karakterlerinin büyüklüğü resimler neredeyse her konuda kötü bir uygulama

Zaman  gazetesinin IOS uygulaması en son haber en üste gelecek şekilde sırası ile haberlerin güncel hallerini yukarıdan aşağıya doğru indiriyor ulusal anlamda çok satan bir gazetenin bu kadar basit bir uygulama ile okuyucularına ulaşması gerçekten üzücü.

Vatan gazetesinin uygulaması iyi haberler arasında gezinme çok güzel genelde uygulamanın  en altında video ve galeri denen kısım yok yani içeriği genelde haber bu sadece haber okumak isteyen kullanıcıların daha verimli olmasını sağlıyor. Tek üzücü olan kısmı uygulama türkçe bir uygulama olmasına rağmen altta yazarlar gündem gibi seçeneklerin yanında " more " kısmı var yani yabancı bir yerden aldıkları uygulamayı tamamını türkçeye mi çeviremediler ve gözelerinden mi kaçtı. Yoksa o alana Dahası gibi bir kelime mi bulamadılar bilemiyorum.

CNNTürk more kısmına "Fazlası" yazması en azından Türkçeye saygısı ile göz doldurdu gazete olmadığı için yazarlar kısmı yok fakat videolar kısmı da CNNTürk kadar geniş değil hiçbirinde. Bu arada Fazlası kısmına tıkladığında 2 link çıkıyor Finans bugün kü İMKB, USD, EURO ,ALTIN fiyatı veriyor burada İMKB ye tıklarsanız hisse hisse de takip edemiyorsunuz bunun dışındaki link ise Hava durumunu açıyor.

Hürriyet tam düzenli olmuş alt linkler güzel, gene "More" var,  ama kısaca düzenli olması en doğru kelime. Ekstra şu özelliği güzel diyemem  yada şurası tam orta halli uygulama.

Posta gazetesinin uygulamasında daha ana sayfada bazı resimlerin sığmaması beni oldukça şaşırttı ama bunu dışında haberler arasında gezinmek gerçekten güzel belki benim farkına varmadığım bir nedenle Türkiye ve Dünya linkleri uygulamanın hem altında hem üstünde başta saçma gelsede gene More kısmından en çok okuduğunuz haber türünü sürekle bırak ile bırakabiliyorsunuz.

Sona yaklaşırken 

ENSONHABER gerçekten kullanışlı bir uygulama büyük bir çok gazeteden daha az kirli heryeri fotoğraflarla dolu ve gezinirken yazıların yanında resimler sizin daha çok ilginizi çekiyor. Yazar okumak istiyorsanız doğru yer değil belki kendi bünyesinde yazarları yok fakat eğer haber gibi sunumuda önemli diyorsanız bu uygulamayı indirin. Hatta bu uygulamayı siz kesin indirin inanın bir daha kaldırmazsınız.

Bir değil en azından 

Peki ilk sırada kim var ?

Milliyetin uygulaması ile Vatan nın uygulamasını nasıl aynı firma yapmış anlamıyorum herhalde milliyet daha trajlı bir gazete diye daha bir özenmişler. Gerçekten güzel bir uygulama olmuş düzen, renk uyumu,alanı kullanım çok güzel. Sağ üst köşede hava durumu nu gösteren derece ve küçük resme tıkladığınızda hava durumu detaylarını açması belki basit gibi görünsede çoğu uygulama da bu konuda işlevsellik yok.

Yakında daha çok uygulama tavsileri ile görüşeceğimizi umuyorum.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi