En ince ve en hafif!

En ince ve en hafif!
Sony dünyanın en ince ve hafif tableti Xperia Z'yi Dünya Mobil Kongresi'nde tanıttı.

Samsung'un dev kongre başlamadan önce tanıttığı ve dünyanın ilk 8 inç'lik tableti olan Galaxy Note 8'in ardından Sony, bir süredir konuşulan Xperia Z tabletiyle tablet pazarını hareketlendireceğe benziyor. 10.1 inç'lik ekrana sahip olan Xperia Z tablet 1920x1200 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşıyor ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi altında çalışıyor.

 

1.5 GHz dört çekirdek işlemciden güç alan ve 8 megapiksel dahili kamerası bulunan Xperia Z tabletin ön yüzünde de 2 megapiksel dahili kamera yer alıyor.

 

495 gram ağırlığında olan Xperia Z tablet, bu ağırlığıyla piyasadaki en hafif tablet olma özelliğini taşıyor. Cihaz aynı zamanda 6.9 mm kalınlığıyla (iPad mini 7.22 mm kalınlığında) rakip ürünlerden çok daha ince bir tasarıma sahip. WiFi/4G seçenekleriyle kullanıcılara sunulması beklenen cihazın dahili hafızası ise 16 ila 32 GB olacak.

 

Cihazın 16 GB modeli 499, 32 GB modeli ise 599 dolar olarak belirlendi. Ancak 64 GB'lık üst sürüm modelin fiyatı önümüzdeki haftalarda belli olacak. Cihaz bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi