En hızlı fiber internet - Saniyede 20 film indirdiler !

En hızlı fiber internet - Saniyede 20 film indirdiler !
Dünyanın en geniş bant internet bağlantısı İsveç’in Jönköping şehrinde kullanıma sunuldu.

Süper geniş bant (Bredband) olarak adlandırılan internet bağlantısı sayesinde, 20 uzun metrajlı film ve 4 bin mp3 müzik parçası sadece bir saniyede indirilebiliyor.

Avrupa’daki bazı insanlar için artık elektrik, su ve doğalgaz kadar vazgeçilmez olarak görülen geniş bant internet hızında rekor üzerine rekor kırılıyor. İsveç’in Jönköping şehrinde 20 bin kişinin katılımıyla süper geniş bant internet bağlantısı denendi. Yetkililer 120 megabit hızındaki internet bağlantısı ile katılımcıların bir saniye içerisinde 20 uzun metrajlı film ve 4 bin mp3 müzik parçasını indirerek dünya rekoru kırdıklarını belirtti.

2010 yılında cep telefonu operatöründe dünyada ilk 4G’ye geçen ülke olan İsveç, fiber altyapısını geliştirerek, 4G / WiMAX / LTE gibi kablosuz hızlı internet seçeneklerinin yaygınlaşması, kullanıcıları geniş bant internet ile buluşmasını sağlıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi