Elektronik dünyasının İsveç çakısı.

Elektronik dünyasının İsveç çakısı.
Bağlandığı her şeyi Android'leştiren stick

Bu cihaz duyduğum en çılgınca şeyi yapıyor. Bağlandığı her ekranı bir çift çekirdekli Android terminaline çeviriyor. Adı Cotton Candy (Pamuk Şekeri) ister bir televizyona ister bir tablete ya da bilgisayarınıza (Windows ya da Mac farketmez) bağladığında bir Andriod terminali oluşturmakta. 

Cotton Candy'i üreten firma FXI Technologies'in açıklaması "Cotton Candy sayesinde Cloud teknolojisine her yerden ulaşabileceksiniz." Sadece Cloud için değil aynı zamanda bunun getireceği pek çok kolaylık ve adaptasyon olacaktır. Özellikle akıllı ekranlar getireceği adaptasyonlardandır.

Cotton Candy

Özellikler; prototip sadece 21 gram ağırlığında ve bir ARM Cortex-A9 (1.2GHz) işlemci ve ARM Mali-400 MP (Quad-core) GPU ile donatılmıştır. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleri yanı sıra, herhangi bir ekranda HD grafikler için bir HDMI çıkışı var. Bilgisayar, mouse, klavye, akıllı telefonlar ve diğer USB periferik gadget'lar ile kontrol edilebilir.

Cotton Candy, bir Android işletim sistemi (sürümü henüz belli değil, Ice Cream  olması bekleniyor) yanı sıra Windows, Mac ve Linux özellikleri için sanallaştırma yazılımı çalıştırıyor olacak.

FXI CEO'su Borgar Ljosland bir blog yazısında, "bu sizi bulutunuza bağlayan, elinizde gezdirebildiğiniz bir stick!" olarak tanımlıyor Cotton Candy'i.

Şu anda FXI  bir kaç TV, bilgisayar, akıllı telefon üreticilerine prototipler vermektedir. Cihazın uyumluluğu test aşamasındadır.

Cotton Candy, 2012 yılının ikinci yarısında perakendede satışa çıkacağı beklenmekte. Fiyatlandırma henüz belirlenmemiştir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi