Eğitimin fethi General Mobile'nin

Eğitimin fethi General Mobile'nin
2011'in en çok konuşulan projesinde bir Türk damgası.

Dün Fatih Projesinin pilot kısmının 8.9 inçlik tabletleri için ihaleyi General Mobile'ın kazandığını duyurmuştuk. Bugün konuyla ilgili derleyebildiğim tüm bilgileri aktarıp, General Mobile'nin E-Tab'ı hakkında bilgi vereceğim.

Pilot uyuglama için General Mobile 4000 tableti 2. dönem başlangıcına kadar teslim edecek. İhalede konuşulan birim fiyat kesin olmamakla birlikte 150 dolar civarlarında.

General Mobile montajı Türkiye'de gerçekleştirmekte. Bünyesinde Koreli yazılımcıları da istihdan etmek firma, kendi ara yüzleri üzerinde ayrı bir proje de yürütmekte. Bu proje ile birlikte yaklaşı 400 montaj teknikeri ve 30-50 civarında ürün eğitimcisi, 100'e yakın muhtelif alanlarda çalışacak kişiye istihdam sağlıyor olacak General Mobile. 

Ankara ve İstanbul'da seçilmiş olan pilot okullarda proje uygulaması tablet haricinde başlamış durumda. Bu okullar ve şehirleri aşaığıdadır;

SİNCAN İL GENEL MECLİSİ İ.Ö.O.

ANKARA BATIKENT ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

İSTANBUL BAĞCILAR ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

ANKARA ABİDİNPAŞA EML
 
Biraz da E-Tab'in özelliklerinden bahsedelim;
E-Tab

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi