E3'deki tek yeni konsol: Wii U

E3'deki tek yeni konsol: Wii U
E3 başladı ve sadece Nintendo yeni nesil konsolu ile katıldı.

E3 yani Electronic Entertainment Expo dün başladı. Yoğun olarak oyun ve konsol üreticilerinin katıldığı fuarda tek yeni konsol Japon üretici Ninteno'nun Wii U konsolu oldu.

Microsoft ya da Sony yeni nesil konsolları hakkınde hiçbir açıklama yapmazken. Nintendo bütün enerjisini Wii U'yu anlatmak için harcamakta. Bilindiği gibi Xbox 7 senedir üretilen bir konsol, bunun yanı sıra Sony hatrı sayılır miktarda konsol yedek parçası da satmakta. E3'e yeni bir konsol ile katılmamak, mevcut durumlarında yeni konsol için bir yıl daha bekleyeceklerinin göstergesi.

E3 katılımcılarının yorumları ise Nintendo'nun bu durumda istediğini alabileceği yönünde. Ancak en önemli şy ürünün fiyatı olacak. Öncekilere benzemeyen bir konsol ve fiyatı açıklanmadı. Yurt dışı satış fiyatı için 200 dolar üstünde belirlenecek bir fiyatın hayal kırıklığı yaratabileceğini savunan uzmanlar var.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi