"Düz" bir iOS 7'ye hazırlanın!

"Düz" bir iOS 7'ye hazırlanın!
iOS 7 hakkında en ilginç iddia geldi: "Yeni iOS daha öncekilere göre çok düz olacak.'"

Apple'ın önümüzdeki aylarda San Francisco'da düzenlenecek WWDC 2013 (Worldwide Developers Conference) etkinliğinde tanıtacağı iOS 7'nin, nasıl bir tasarıma sahip olacağıyla ilgili çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

 

Daha önce, Apple yetkililerine dayandırıldığı iddia edilen açıklamalarda, yeni tasarımda çok fazla değişiklik yapılmayacağı söylenmişti. Ancak 9to5Mac sitesi, "iOS 7'yi görmüş olan kişi yada kişilere" dayandırdığı haberinde, yeni arabirimin, Windows Phone 8 işletim sisteminde olduğu gibi "düz ve sade" olacağını iddia ediyor. Buna göre arabirimde bulunan gereksiz dokular kaldırılacak, daha sade bir tasarım benimsenecek.

 

Yakın zamanda Apple iOS ekibinin başına geçmiş olan ve iPhone, iPad ve iPod tasarımlarından tanıdığımız Jonathan Ive'ın sadeliği tercih ettiğini ve bu tercihini kendi tasarımlarına da yansıttığını düşünürsek, bu iddiaların doğru olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi