Dünya'nın en ince tableti!

Dünya'nın en ince tableti!
Sony, iPad Mini'den daha ince olan Xperia Tablet Z’yi tanıttı.

Sonny Experia ailesinin yeni üyesi Xperia Tablet Z, beklenenden daha kısa bir sürede Japonya’da tanıtıldı.

 

6.9 mm inceliğinde dünyanın en ince tableti ünvanını kazanan Xperia Tablet Z, 10.1 inch ekran boyutuna sahip ve Android 4.1 işletim sistemiyle çalışıyor. Karşılaştırmak gerekirse Apple iPad Mini'nin kalınlığı 7.2mm, Nexus 10'un ise 8.9mm.

 

Su ve toz geçirmeyen Xperia Tablet Z, 2GB RAM ve 1.5 Ghz quad-core(dört çekirdekli) işlemciden güç alıyor, 32GB da depolama alanına sahip. Tabletin 8.1 megapiksellik Exmor R kamerası da dikkat çeken donanımlarından biri oldu.

 

Xperia Tablet Z’nin çıkış fiyatı ve nerelerde satışa çıkacağı henüz açıklanmadı. Ancak Sony ailesinin yeni üyesinin 6.9 mm’lik inceliği (iPad mini 7.2mm) ve 495 gram ağırlığı ile tablet piyasasında iddialı bir rakip olacağa benziyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi