Dünya'daki her 100 cep telefonundan artık 27'si akıllı

Dünya'daki her 100 cep telefonundan artık 27'si akıllı
Vision Mobile tarafından yapılan araştırmaya göre akıllı telefonlar pazar payını %27 lere ulaştırdı...

Vision Mobile yaptığı araştırmada dünyadaki cep telefonu pazarının halen dörtte birinin Nokia tarafında olduğunu ve Samsung'un %18 ile 2. sırada olduğunu göstermekte. Aşağıda tabloda detayları bulunan istatistiklere göre Apple %5 lik bir pazar payı ile karşımıza çıkıyor. Dünya genelindeki tüm akıllı telefonların %11'inde işletim sistemi olarak Android kullanılmakta. IOS ve Symbian ise %5 lik dilimlere sahip.

Smartphones Penetration   

Akıllı telefon kullanım oranlarında Kuzey Amerika %63 ile zirvede yer alırken, Avrupa %51 ile ikinci sırada yer alıyor. Asya Pasifik bölgesinde bu oran %19 lara düşüyor. Türkiye'de bu oranın %20 lerde olduğunu tahmin ediyoruz.

Mobile Platforms Comparison

Yukarıdaki grafikte mobil platformların pazardaki konumlarıyla birlikte karşılaştırmaları da yapılmış. Mobilite nin her geçen gün artacağı ve buna bağlı olarak da pazardaki önemini arttıracağını düşünüyoruz.

Aşağıdaki linkten Vision Mobile'in Mobil Platformlar ile ilgili yaptığı detaylı araştırmaya ulaşabilirsiniz. 
Mobile Platforms: The Clash of Ecosystems başlıklı makaleyi inceleyiniz.
http://www.visionmobile.com/research.php#ecosystems

  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi