Dropbox'da Kapasite Arttırımı

Dropbox'da Kapasite Arttırımı
Dropbox'da, yeni Camera Upload özelliği ile toplamda 3 GB hediye ediliyor.

Dropbox'da, yeni Camera Upload özelliği ile toplamda 3 GB hediye ediliyor. Bulut sektöründe Dropbox, rakiplerine karşı mücadele verebilmek için Camera Upload özelliğinde hediye alanlar ile rakipleri ile arasının açılmaması için çabalıyor.

Dropbox, resmi blog sayfasında yayımladığı bir yazı ile yeni bir özelliğini ve bu özellik sayesinde bedava alan kazanılabileceğini duyurdu. Android, Mac ve Windows uygulamalarından Camera Upload özelliğini kullanarak fotoğraf veya video yükleyebilirsiniz. Camera Upload ile yüklenen fotoğraf ve videolar, Dropbox'un web sayfasında da farklı bir arayüz ile kullanıcılara toplu olarak sunuluyor.

Dropbox camera upload

3GB lık alan için tek seferde 3Gb lık bir yükleme yapılamıyor. Bu alanı kullanabilmek için 500 mb lık her yüklemenizde bir 500 mb daha ilave ediyor ve bu şekilde size sunulan hediye 3Gb lık alandan yararlanabiliyorsunuz.

Bu zahmetli hediye alanları Dropbox'a yarar sağlayabilecek mi bekleyip göreceğiz, ancak oraya normal bir dosya yükleyemezsiniz ancak camera upload ile yüklenebileceği için sadece çektiğiniz resim ve videoları yükleyebilirisiz. İşin en güzel yanı ise bu bedava alana eklediğiniz dosyalar normal alanınızdan gitmiyor. Bu özellikten yararlanabilmek için ise Dropbox ın son sürümüne sahip olmanız gerekmektedir.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi