Dökümanları PDF'e nasıl çeviririm?

Dökümanları PDF'e nasıl çeviririm?
Word ve ya excel dökümanlarınızı kolayca PDF'e çevirin.

PDF (Portable Document Format) günlük hayatımızda vazgeçemeyeceğimiz bir yere gelmiştir. Bu format özellikle ikili yazışmalarda değiştirilememe özelliğinden ötürü büyük önem taşır. Gerek eğitim hayatında, gerekse iş hayatında sıklıkla kullanılan bu formatın üzerinde düzenleme yapmak oldukça güçtür. Elbette bu formattaki dosyalar öncelikle başka bir formatta hazırlanıp sonra PDF olarak dönüştürülmektedir.

Word, Excel ya da bir başka formatta hazırladığınız dökümanları PDF'e çavirmek için size gereken sadece bir PDF yazıcıdır. Burada sanal bir yazıcıdan yani küçük bir programdan bahsetmekteyiz. DoPDF programı da bu programlardan biri, basit bir kullanımı var tıpkı bir yazıcı kullanır gibi hazırladığınız dosyayı yazdıracakmışsınız gibi işleme başlıyorsunuz.(Ctrl+P)

dopdf

Karşınıza çıkan menüden DoPDF yazıcısını seçerek devam ediyorsunuz. Yukarıda gördüğünüz gibi sizden kağıt boyutu, çözünürlük ve kağıt basım şeklini düzenlemenizi isteyecektir. Bu ayarları da yaptıktan sonra dökümanınızı PDF olarak yazdırabilirsiniz.

DoPDF ücretsiz bir program olup, yandaki linkten rahatlıkla indirebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi