Dikkatiniz çektimi Apple görsellerinde saat hep "9:41"

Dikkatiniz çektimi Apple görsellerinde saat hep "9:41"
iPhone'un tüm görsellerinde saatin hep "9:41" olmasının bir nedeni olmalı!

Dikkatli Apple kullanıcıları iPhone'un tüm görsellerinde özellikle resmi web sitesi ve tanıtım amaçlı görsellerinde saatin hep "9:41" olduğunun farkına varmıştır. Bizde merak ettik ve kısa bir araştırma sonucunda şu bilgiye ulaştık. 

Bu durumun Apple açısından oldukça tarihsel bir önemi var. Apple Basın Danışmanlarından Bob Borcher'a bu soru sorulduğunda yanıtı: 

"iPhone Apple'ın vizyonunu dünyaya tanıtan bir teknoloji harikası ve bizlerde onun doğum gününü bu sayede hep hatırlıyoruz. Çünkü ilk iPhone duyurulduğunda saat 09:41'di" 

Bu gerçekten tam da Apple'a yakışan bir pazarlama argümanı oldu diye düşünüyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi