'Diablo III' hayal kırıklığı

'Diablo III' hayal kırıklığı
Diablo III piyasaya çıktığı anda sorunlar yaşayınca oyunun yapımcı şirketi Blizzard fanlarından özür dilemek zorunda kaldı.

Blizzard Entertainment oyunun çıkışı sırasında yaşanan sorunlardan dolayı özür diledi ve her şey kendi usulüne geri dönene kadar gerçek-para açık arttırma evinin açılışının gecikeceğini söyledi.

Oyunun, gereksinim olarak kalıcı bir internet bağlantısı istemesi zaten ortamı gerdi, bunun üstüne Blizzard bir de oyun çıktığı gün serverları bakıma alma kararı aldı. Oynayıcılar ‘Error 37’ hata raporuyla karşı karşıya kaldı.

Çarşamba gününün geç saatlerinde Blizzard özür notu yayınladı. Yazılanlar şöyle: “Sona erene kadar, sizin takdirinize sığınarak alçakgönüllü olduğumuzu bildiriyoruz, ve üzülerek söylüyoruz ki Terör Lordunu düşürmeniz şeytan çeteleri tarafından değil ölümlü altyapısına sahip olanlar tarafından yapılmıştır. ”… “Oyunun başlamasından birkaç saat sonra, teknik konularda meydana gelen sorunlar, oyuncuların hata mesajları tecrübe etmelerine ve zor log in olmalarına sebep oldu. Bu problemler geçen gece Amerika ve Avrupa serverlarında hızla çoğalmaya başladı. Yoğun çalışmalarımıza rağmen, oyunun çıkışı için yaptığımız hazırlıklar yeteri kadar başarılı olmadı.”

diablo3_tech


Blizzard, oyun serverlarının çalıştığını söylerken, iki konu hala çözülmemişti: oyuncuların önceden bildirdikleri kahramanlıklar uygun bir şekilde kazanılmıyordu, veya çoklu log in’ler arasında yüklenmiyordu; ve diğer konu da gerçek-para açık arttırma evi.

Diğer oyunlarda “açık arttırma evleri” oyuncular için itemleri pazarladığı ve satabildiği veya değiş tokuş ettiği yer olarak biliniyor. Tabi olay sadece sanal olarak yürümüyor, iş artık ayrı bir ekonomi olmuş durumda. Linden Labs’ Second Life ve Entropia Universe; her ikisi de sanal parayı gerçek paraya çevirmeye yardım ediyor.

Blizzard için de açık arttırma evleri şirketin sanal itemleri gerçek dolara çevirmenin ilk adımı. Oyuncular sadece sanal paranın geçerli olduğu açık arttırma evlerini kullanma opsiyonuna sahipler.

“Her şey olması gerektiği gibi çalışana kadar, açık arttırma evlerinin açılışını 22 Mayıs’a erteleme kararı aldık.” şeklinde yazdı Blizzard. “Daha fazla güncellemeyle yakında geleceğiz.” Diye ekledi.

Gerçek-para açık arttırma evinde, başarılı bir şekilde satışı gerçekleşen her silah ve zırhtan, Blizzard 1$ kazanıyor(ABD için). Diğer ülkelerde bu değer yaklaşık olarak değişiyor: mesela Avrupa’da 1€ gibi. Blizzard, işçilik malzemeleri, taşlar, altın ve diğer yığınlanabilir eşyalardan ise %15 işlem ücreti kesileceğini belirtiyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi