Diablo 3'in çıkış tarihi bu hafta belli oluyor

Diablo 3'in çıkış tarihi bu hafta belli oluyor
Heyecan ile beklenen oyunun çıkış tarihi belli oluyor.

Konu Blizzard ve Diablo 3 ise hiçbir şey kesin değildir. Blizzard'ın içinden bir kaynaktan gelen bilgiye göre Blizzard bu hafta Diablo 3 için çıkış tarihini ilan edecek. Uzun zamandır beklenen (Lord of Destruction 2001 Haziran ayında satışa çıktı) bu oyunun çıkışı tam bir yılan hikayesine döndü. Blizzard şimdiye kadar Diablo'nun çıkış tarihi için yakında demekten başka bir açıklama yapmadı ama pek çok söylenti ortaya atıldı.

Çıkışıyla ilgili söylentiler o kadar gerçekçi olmuş ki yurt dışında bu oyun için ön sipariş alan firmalar dahi oldu. Diablo o kadar benimsenmiş bir oyun olmalı ki; 2001 yılında çıkan yama halen oynanmakta. Diablo'nun çıkış tarihi ile alaklı en iyimser dedikodu 17 Nisan olarak ortalıkta gezinmekte. Daha ilginci bu oyun ile bazı hayatların değişecek olması. Diablo ile ilgili olmayanların oyunun nasıl bir tutuku haline geldiğini anlayabilmeleri için bulduğum bir kaç yorumu paylaşacağım.

-Bir Türk oyuncu 'Diablo 3 çıkasıya kadar iki işte çalışacağım. Diablo 3 çıkınca ikisinden de ayrılıp oyun oynayacağım. Bu sürede beni idare edecek birikimi yapmam gerek.'

-Bir yabancı oyuncu 'Diablo 3 çıkınca işimden ve eşimden izin alacağım. Oyun oynarken ikisi de beni rahatsız etmesin.'

Blizzard oyunu o kadar geciktirdiki insanların beklentileri çok yükseldi. Diablo oyuncusu ufak tefek şeylere bakmayacaktır ancak bu kadar beklemenin karşılığını da isteyecektir. Battle.net'de uzun süre bakım gerektirmeden Diablo 3'ü oynatabilecek vaziyete getirildi. (tabi ilgi beklenenden çok fazla olmazsa) Türkiye'de 1000'e yakın BetaKey dağıtıldı ve şanslı kişiler şu anda Diablo dünyasında. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi