Diablo 3'de Player vs Player olmayacak

Diablo 3'de Player vs Player olmayacak
Diablo 3'te kullanıcıların karşılıklı mücadele edecekleri bir seçenek olmayacak!!

Diablo'dan bu hafta oyunun çıkış tarihinin bildirileceğine yönelik duyumlar vardı. Jay Wilson (Game Director) geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla hem iyi hem kötü haberler verdi. Diablo'nun vaz geçilmezlerinden 'PvP Arena' yani kullanıcıların birbirleri ile yaptıkları mücadeleleri içeren seçenek başlangıçta olmayacak.

Açıklamalarını 'bu seçeneği daha sonra ekleneceğini ancak hazırdaki senaryo modunun bu seçenek için daha fazla geciktirlmemesi gerek.' diye sürdürdü. Bu kadar uzun süredir oyunu bekleyen insanlara daha fazla haksızlık yapılmaması için bu zor kararı almaları gerektiğini belirti. Wilson, PvP modunun çıkışına kadar oyuncuların da oyuna alışması ve kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat olarak görmeleri gerektiğini söyledi:)

Oyunu bu kadar gecikince ve bir de eksik! çıkacağını duyunca oyunu ümitle bekleyen yüzlerce kişi Jay Wilson'un bloguna şikayetlerini yazdı. Blizzard özellikle kullanıcılar tarafından sevilen ve savunulan bir firma hatta forumlarının çoğunda gönüllü çevirmenler (oyunculardan oluşan) yabancı içerikleri yerel dillere çevirirler. Okuduğum bir yorumun çevirisi 'Bir zamanlar hergün biraz daha fazla sevdiğim firmayı artık kendime karşı daha fazla savunamıyorum.' bunu yazan Blizzard kullanıcısı aslında pek çok kişinin durumla ilgili duygularını anlatıyor.

Genel kanı ise PvP yamasının oyun çıktıktan sonra hemen gelmeyeceği yönünde. Bunun sebebi ise Blizzard'ın yaptığı şu açıklamalar; PvP Arena'nın dört gözle beklendiğini biliyoruz ancak bu henüz mükemmel şekilde hazır değil. PvP yayınlandığında elinizde üst seviyeli bir karakteriniz olacak ve savaşa hazır olacaksınız. 

Bu açıklamalar ışığında bu hafta da Diablo bekleyenler istediklerini bulamadılar. Şimdilik sadece elimizde Beta var onunla yetineceğiz...

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi