Dev ortaklıkta yolun sonu göründü!

Dev ortaklıkta yolun sonu göründü!
Her ne kadar uzun zamandır birbirleriyle çeşitli alanlarda davalık olsalar da iş ticari ilişkilere gelince iki devin ortaklığı bile var ve davalar bugüne dek bu durumu değiştirmemişti; bugüne kadar...

Samsung-Apple ortaklığında Kore teknoloji devi Apple'a LCD paneller satıyor. Samsung ilk altı ayda 15 milyon paneli Apple'a sağlarken, geride bıraktığımız çeyrek dönemde bu rakam 3 milyon azaldı. Bu durum Apple ile Samsung'un arasında  bir sorun meydana geldiğini gösterdiğinin ilk sinyaliydi.

 

 

Her ne kadar Samsung yetkilisi satışın düşmesini fiyatlara bağlarken, The Korea Times'taki haberde Apple ile Samsung arasındaki bu ortaklığın LCD panel satışının tamamen biteceğine dikkat çekildi.

 

 

Yani Apple artık gelecek yıl üreteceği iPhone veya iPad'lerde Samsung'un ürettiği ekranlardan kullanamayacak. Apple'ın bunun yerine LG ve Sharp gibi diğer tedarikçilerle işbirliğine gideceği sanılıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi