"Dev gibi" 2 Xperia geliyor!

"Dev gibi" 2 Xperia geliyor!
Sony'den "dev gibi" 2 Xperia geliyor!

Xperia Z'nin ardından, "gerçek anlamda dev ekranlara" sahip 2 yeni Xperia daha ortaya çıkıyor!

 

Sony'nin iki yeni akıllı telefon modeline ilişkin ayrıntılar bazı Çin sitelerinde ortaya çıktı. Xperia telefonların test edilmesiyle uğraştığını iddia eden bir kişiye dayandırılan haberlere bakılırsa Togari ve Honami isimli modeller 6,44 ve 5 inç boyutlu ekranlara sahip olacak.

 

1.080p çözünürlüklü 6,44 inç ekrana sahip olan Togari'nin tasarımının Xperia Z'ye çok benzeyeceği iddia ediliyor. Cam arka kapağa sahip olacak olan telefonun beyaz renk tercihi de bulunacak. Yine 1.080p çözünürlüklü 5 inç boyutlu ekrana sahip olan Honami'de, 2.3 GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm işlemci, Walkman ses çipi ve 20 megapiksel çözünürlüklü Cyber-shot kamera bulunacak.

 

Haberlere kaynaklık eden kişi, Honami'nin Sony'nin ürettiği "en çekici telefonlardan biri" olacağını ve Haziran ayında Çin'de piyasaya sürüleceğini iddia ediyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi