Deprem bilgilendirme uygulaması

Deprem bilgilendirme uygulaması
AFAD Deprem uygulaması ile Türkiye ve yakın çevre ülkelerdeki depremlerden hızlıca haberdar olun.

AFAD Deprem uygulaması ile Türkiye ve yakın çevresindeki ülkelerde meydana gelen son depremler hakkında hızlı ve en güvenilir bilgiye ulaşabilirsiniz. Uygulama Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca azırlanmış bir uygulamadır. En sağlıklı deprem bilgilerinin alınabileceği uygulamadır.

Ayrıca uygulama anlık depremlerden başka tarih aralığı vererek geçmiş tarihte olan depremleri de görmemize imkan vermektedir. Uygulamada, çocuklar için deprem hakkında bilgilendirici  bilgiler, AFAD duyuruları, illere göre deprem bölgelerini gösterme gibi bir çok yararlı bilgi bulunmaktadır.

Resmi kaynaklar tarafından desteklenen uygulama en sağlıklı deprem bilgisine ulaşmımızı sağlamaktadır.

Uygulamanın ayarlar bölümünden ise bildirim ayarlarında minimum deprem büyüklüğü belirterek uygulamanın bize haber vermesini de sağlayabiliyoruz. Uygulama hakkında detaylı bilgiyi Google Play uygulama sayfasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca Google Play uygulama mağazasından bilgisayarınızdan direk olarak akıllı telefon uygulamasını telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Diğer deprem uygulamaları için Goolge Play uygulama mağazasında bir çok uygulama daha bulunmaktadır. AFAD Deprem uygulamasının tavsiye edilmesinin sebebi deprem bilgilendirmesi AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca) tarafından yapılmasıdır. Yani devletin deprem ve doğal afetler ile ilgili tek yetkili birimi tarafından.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi