CuteFTP'deki websitesi ayarlarınızı yedekleyin!

CuteFTP'deki websitesi ayarlarınızı yedekleyin!

CuteFTP, dosya transfer programları arasında neredeyse en başarılı olanlardandır. En güzel özelliklerinden biri sunucu üzerinde direk dosyayı güncellemeye imkan sağlamasıdır. Son derece efektif özellikler sunan programda kayıtlı tüm websitelerimizin IPleri, kullanıcı adları, şifreleri v.s. bilgilerini başka bir bilgisayara ya da yeniden kurulum (format) sonrası kendi bilgisayarınıza zahmetsizce yükleyebilmeniz için güzel bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Normalde Araçlar_Site yönetici_Al_Ver menüsünden siteye ait bilgileri import-export edebilmekle beraber, bu yöntemde güvenlik nedeniyle site FTP şifre bilgileri aktarılamamaktadır. Oysa aşağıdaki resimdeki Araçlar_Genel seçenekler_Güvenlik sekmesindeki "Site Yöneticisi Yolu" kısmında (C:\Users\Hesap Adınız\AppData\Roaming\GlobalSCAPE\CuteFTP Pro\8.0\sm.dat) veritabanı dosyasını yedekleyerek ve format sonrasında aynı yerdeki dosya ile replace ederek tüm bilgileri kolaylıkla aktarmış olursunuz. Bu yöntemin başarılı olamadığı ender de olsa (%2,3) görülmüştür. Bu durumla karşılaşmamak için format öncesinde C:\Users\Hesap Adınız\AppData\Roaming\GlobalSCAPE klasörünü olduğu gibi yedeklemenizi ve format sonrasında ilgili alana replace etmenizi tavsiye ederiz. 
 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi