Crysis 2'ye büyük ödül.

Crysis 2'ye büyük ödül.
Crytek'in geliştirdiği Crysis 2 oyunu alman bilgisayar oyunları büyük ödülüne layık görüldü.

Crytek'in geliştirdiği Crysis 2 oyunu alman bilgisayar oyunları büyük ödülüne layık görüldü. Crysis 2, alman bilgisayar oyunları sektörünün yetkililerinin yanı sıra kültür bakanlığından da yetkililerinden oluşan juri üyelerinin layık gördüğü 50 bin euro'luk ödülün sahibi oldu. Ödülü verme gerekçesi olarak "oyunun birçok yönüyle oyunseverlerin yanı sıra uzmanların da takdirini kazandığı" belirtildi.

Crytek, anne ve babaları Giresun'dan Almanya'ya göçen Faruk, Avni ve Cevat Yerli tarafından kuruldu. 2011'de çıkan "Crysis 2" isimli oyun, shooter dalında en başarılı video oyunlarından biri olarak gösteriliyor. "Crysis 2", Windows'un kurulu olduğu PC'lerin yanı sıra, Xbox 360 ve Playstation 3 oyun konsollarında da oynanabiliyor.

EA tarafından dağıtımı yapılan oyun alman siyasetçileri tarafından cinayet oyunu eleştirilerini de beraberinde getirdi.

Hrıstiyan Birlik partilerinin Federal Meclis sözcülerinden Wolfgang Börnsen, "Teknolojik olarak ne kadar gelişmiş olursa olsun cinayet oyunları ödüllendirilmemeli" derken, Börnsen ise ; "oyuna ödül verilirken, içerikten ziyade teknolojik ve yenilikçi özelliklerinin dikkate alındığını" ifade etti.

Yeşiller Partisi'nin internet ve medya uzmanları Malte Spitz ve Tabea Rößner'in imzalarını taşıyan açıklamada ise, "Birer kültür ürünü olarak gördüğümüz bilgisayar oyunları özgür olmalıdır" dedi.

Faruk, Avni ve Cevat Yerli tarafından kurulan "Crysis 2" isimli oyunu ve geliştiricilerini bu türk başarısını yaşattıkları için tebrik ediyoruz.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi