Çoktandır yazmak istediğim oyun

Çoktandır yazmak istediğim oyun

Bir araştırmaya göre en sevilen oyun tipleri hem zeka hemde el becerilerinin aynı anda kullanıldığı oyunlardır. Uzun süredir indirilen oyunlarda zirveye yakın hareket eden "cut the rope" ise tam olarak bu özelliğe sahip.

Oyunda ipe bağlı bir top var ve siz bu ipi keserek koca gözlü bir kurbağaya(bundan sonra tarif ederken bu şekilde tarif edeceğim :) ) topu yedirme çalışıyorsunuz. Tabi bu sırada 3 adet yıldızıda top hareket ederken toplamalısınız. Oyun sadece ipleri kesmekten ibaret değil. Toplar balonlara giriyor yükseliyor, yön vermek için hava veren bir alet, örümcekler, topların kırılması için demir sivri ok uçları ve daha bir çok küçük alet oyunu oldukça zenginleştirmiş. Oyun da ipleri kestiğiniz zaman ve diğer  aletleri kullanım zamanlaması kadar sırası da önceliği önem arz ediyor. Bazı oyunlarda olduğu gibi bir bölüme saplanıp kalmıyorsunuz hiç yıldız alamasanız dahi sadece patlak gözlü kurbağaya topu yedirerek oyunun o bölümünü geçebiliyorsunuz. Oyunun hastaları angry birds kadar çok olmasada oyuncakları yurtdışında oyuncakçıların mağazalarında iyi satış rakamlarına ulaşmış durumda. 

Oyun hem andorid hem de iphone'da çalışması ise oyunun bu kadar çok tutmasında önemli bir etken.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi