Çocukluğumuzun zeka oyunu

Çocukluğumuzun zeka oyunu
Eskilerde çok revaçta olup şimdilerde unutulan solo oyunun uygulamasını sizin için inceledik.

Çok genç takipçilerimiz dışında çoğumuzu hatırlayacağı Solo isimli oyunumuzun uygulamasını gördüğünde konu hakkında yazmadan geçmek istemedim. Solo bir belli bir şekilde dizilmiş küçük labutlar(benim tarif için aklıma daha uygun bir kelime gelmedi. ) ile oynanan bir oyun. Oyun başında istediğiniz şekil üzerinde oyunu oynuyor ve oyundaki labutları azaltmaya çalışıyorsunuz. Seçtiğiniz herhangi bir labutu başka bir labutun üzerinden atlatıp karşısındaki boş yere koyduğunuzda yerinde kalan labut oyun dışında kalıyor. Bu şekilde labutların sayısı azalırken oyunda boşluk sayısı artıyor. Bu zevkli zeka oyununun sonunda sizin yokedemediğiniz labut sayısına göre sizin zekanızla dalga geçiilebilecek bir sıfat alabiliyorsunuz. Oyun bir yandan labutları bitirmenizi beklerken bir yandan da bu konuda hızlı olmanızı istiyor. Oyunun hem android hem de ios hatta nokia için uygulamaları mevcut bu kadar görselliği ve mantığı basit bir oyun için bazı uygulamalar ücret isterken oyunun her platform da ücretsiz hali mevcut. Ben iphone için incelediğim uygulamada ttnet'in desteklediği süper solo uygulamasını kullandım. Aldığım ekran görüntüleri de(altta bulunan galeri için) gene kendi telefonumda aldığım ekran görüntüleridir. Bu güzel uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi