Çin'de internet kullanıcı sayısı yarım milyarı aştı...

Çin'de internet kullanıcı sayısı yarım milyarı aştı...
2011 verilerine göre Çin'de yarım milyardan fazla internet kullanıcısı var.

Çin İnternet Bilgi Merkezi'nin yayınladığı rapora göre 2011 yıl sonu itibariyle Çin'de 512 milyon internet kullanıcısı mevcut. 2008 sonunda 298 milyon olan internet kullanıcı sayısı 3 yıl içerisinde büyük artış göstermiş olsada halen Çin nüfusunun %60'ı internet kullanmıyor.

Weibo adlı mikro-blog sayfası 2011 itibariyle 250 milyon kullanıcıya ulaşmış vaziyette. Yapı olarak Twitter'ı andıran bir site, Twitter'in Çin'de engelli olması bu siteye ilgiyi arttırmışa benziyor. Bunun arkasında Çin hükümetinin Sina ve Tencent gibi Çin'in en büyük internet şirketlerine yaptığı uyarılar ve bu uyarılar doğrultusunda büyütülmüş bir mikro-blog yapısı yatmakta.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi