Çılgın istatistik!

Çılgın istatistik!
Dünyada aktif olarak internet kullanan 2.1 milyar insandan birisiniz...

Online dünyaya baktığımız zaman 2000 yılında 360 milyon kişi tarafından kullanılan internet 2012 yılına gelindiğinde kullanıcı sayısı giderek müthiş artışlar gösterdi ve 2,1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşıldı.

En fazla aktif internet kullanıcısı 922 milyon kullanıcı ile Asya kıtasındayken, Avrupa'da bu sayı 476 milyon, Kuzey Amerika'da ise 271 milyon civarında ölçülmüştür. Ülkelere tek tek bakıldığında ise Çin'in toplam nüfusunun %36'sından fazlası yani 485 milyon insan aktif olarak internet kullanmaktadır. Ülkelerin toplam nüfusuna göre kıyaslama yapıldığı takdirde ABD ve Avrupa ülkelerinde hemen hemen her insan aktif olarak inteneti kullanmakta.

 

Araştırmayı yapan Pingdom şirketi 2011 yılında dünya çapında 3,1 milyar e-posta hesabı keşfetti. Microsoft Outlook ve Hotmail 360 milyon kullanıcı ile en popüler hizmeti sunuyor. 2011 yılının başında küresel web sitelerinin sayısı 300 milyon iken bu sayı 2011 sonuna gelindiğinde 550 milyona fırladı. Uzantısı .com olan siteler de en yaygın siteler olarak görülüyor.

Pingdom'un araştırmasına göre sosyal medya ve mobil internet kullanıcıları da roket hızıyla artış gösteriyor. 2011 yılı sonu itibarıyla Facebook kullanıcı sayısı bir yıl içinde 200 milyon yeni kullancı sayısı ile 800 milyona ulaştı. Twitter kullanıcı sayıları 2011 yılında 100 milyon yeni kullanıcının katılımıyla 255 milyona yükseldi. Mısır, geçen yıl sitenin en üst hashtag'ine sahip iken Lady Gaga 18,1 milyon takipçisi ile en popüler kişi olmayı başardı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi