Chrome’dan hızlısı yok!

Chrome’dan hızlısı yok!
İnternet tarayıcılarının hızlarını ölçmek için yapılan son testlerde Google’ın tarayıcısı Chrome ilk sırayı aldı.

Performans kıyaslama yazılımı alanında dünya lideri olan Futuremark internet tarayıcılarının hız testlerini gerçekleştirdi. Tarayıcı hız testi programı olan Peacekeeper’ında en son sürümünü yayımlayan şirket test programı ile masaüstü-dizüstü bilgisayarlarda, tablet ve akıllı telefonlarda herhangi bir tarayıcı performansı ölçülebiliyor.
Tarayıcılar, Intel Core i7-2600K işlemciye sahip Windows işletim sistemli bilgisayarlarda aşağıdaki performansı gösterdi.

 

 

Intel Core i7-2720QM işlemci ile 15” MacBook Pro ile yapılan test de ise tarayıcılar aşağıdaki performansı gösterdi.

 

PC ve Mac’te yapılan sonuçlara göre Google’ın Chrome’u en hızlı tarayıcı oldu. Chrome’dan sonra sırayla Opera, Firefox ve Internet Explorer geliyor. Apple Safari ise en yavaş Internet tarayıcısı oldu

Peacekeeper rakip cihazların performansını karşılaştırmak için güzel bir yol sunuyor. Puanlar CPU hızı ile bağlantılı olduğu için rakip cihazları değerlendirmek için mükemmel olabilir. Peacekeeper ile mobil cihazların tarayıcı performansı kıyaslandığında aşağıdaki sonuçlar elde edilmiştir.

 

Akıllı telefon ve tablet statüsünde yapılan testlere göreyse tarayıcı en hızlı Apple’ın iPad 2 tablette çalışıyor. Samsung’un Galaxy Tab 10.1 tableti ikinci olurken, onu Acer Iconia W500, iPhone 4S ve Samsung Galaxy S2 takip ediyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi