Chrome'da senkronizasyon ayarları nasıl yapılır?

Chrome'da senkronizasyon ayarları nasıl yapılır?
Chrome üzerindeki verilerinizi buluta taşıyın.

Yeni nesil internet tarayıcılar ile artık şifrelerimizi, internet tarayıcısına yüklediğimi eklentiler, temaları, favorilerimize eklediğimiz yer imlerinin tamamını senkronize etmemiz mümkün. Özellik Chrome bu alanda oldukça kullanıcı dostu. İnternet tarayıcınızda yüklediğiniz herhangi bir eklenti ya da internet tarayıcınızla bir siteyi ziyaret ettiğinizde eğer şifre girmiş iseniz tüm bu size daha sonradan yardımcı olabilicek işlemleri Chrome otomatik olarak (tabi seçimli de olabilmektedir bu) kaydediyor.

Size anlatacağım ise bunu nasıl hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğimizdir. Öncelikle Chrome ayarlar sayfasına ulaşmamız gerekmekte. Bunun içinde aşağıdaki ekran resminde görünen sağ üstte bulunan anahtar şeklinde simgeye tıklayıp sonra da ayarlar butonuna basmak.

techcekirdek.com

Sonrasında ise aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza gelecektir. Varsayılan olarak Temel Bİlgiler ekranına geleceksiniz ve hemen altındaki Kişisel Öğelere basmanız yeterli olacaktır senkronizasyon ayarlarına ulaşmak için

techcekirdek.com

Ekrandaki pencereden sarı ile vurgulanmış buton olan Gelişmiş'e basın ve sonra karşısınıza bir pop-up pencere açılacaktır.

techcekirdek.com

Ekrandaki benim pencerede Chrome üzerindeki herşeyin otomatik olarak Google hesabım ile senkronize edildiğini görüyorsunuz. Siz hangi bölümlerin senkronizasyonunu yapmak isterseniz ilgili alanları işaretleminiz yeterli.

Alttaki seçeneklere dikkat ederseniz eğer senkronize ettiğiniz verileri ya tamamını ya da sadece şifrelerinizi şifreleme seçeneğini seçebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi