Chrome tozu dumana katıyor

Chrome tozu dumana katıyor
Kıyasıya rekabetin olduğunu tarayıcı piyasası durulmuyor

İnternet tarayıcısı pazarı her zaman heyecanlı çekişmelere sahne olmuştur. Tabi bir ara Netscape in pazardan çıkıp internet explorer ın rakipsiz kaldığı dönemi saymazsak. 

Sonrasında Mozilla tarafından Firefox piyasaya sunuldu ve herkesin büyük beğenisini kazandı. Internet explorer karşında pek şansının olmayacağı başta düşünülsede, internet tarayıcısına dahil ettiği eklentiler ile kısa zamanda internet explorer karşısında ciddi pazar payı elde etti.

Google Chrome ise, hem eklentileri ile hemde gelişmiş javascript motoru sayesinde ilk andan itibaren diğer tarayıcıların göz ardı ettikleri bir kaç nokta ile hızlıca kendine güzel bir kitle kazandırdı; hız ve yalınlık. Bu iki özellik ile Chrome geçtiğimiz 3 yıl içerisinde Firefox u yakalıap, Kasım ayı içerisinde de geçmeyi başardı. Bu gelişim Firefox un internet explorer karşında kazandığı başarıdan daha büyük bir başarı.

Ve artık Chrome gözünü birincilik koltuğunda oturan internet explorer a dikmiş durumda :)

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi