Chrome tarayıcı geçmiş bilgileri temizleme

Chrome tarayıcı geçmiş bilgileri temizleme
Chrome'un hafızasını silmek çok kolay.

Bazen internet tarayıcılarımızı sıfırlamak isteriz. Ziyaret geçmişini ve diğer kayıtlı tüm bilgileri silmek isteriz. Chrome belki ilerde işe yarayabilir diye oldukça detaylı bilgiler tutabilmekte. :) Tabi bunlarıda silmek mümkün :)

Her zaman ki gibi yine Chrome ayarlar bölümüne ulaşmamız gerekmekte.

techcekirdek.com

Ayarlar bölümüne geldikten sonra gelişmiş seçenekler ve sağ tarafta bulunan tarama verilerini temizle butonuna basmamız gerekiyor.

techcekirdek.com

Tarama verilerini göster butonuna bastıktan sonra hangi verileri sileceğimizi bize soran bir pop-up pencere açılacaktır. Bu pencereden detaylı bir şekilde geçmişe dönük hangi verileri silmek istiyorsak onları seçip silebiliyoruz.

techcekirdek.com

Yukarda vurgulanmış alana dikkat ederseniz eğer, tarih bilgilerini göreceksiniz. Bu seçimli alanı kullanarak ister en başından beri gelen tüm verileri ya da istediğiniz tarih arasındaki verileri silme şansına sahipsiniz. 

techcekirdek.com

Yukarda da gördüğünüz gibi seçenek olarak en baştan seçeneğini seçtiğimde Chrome kurduktan sonraki verilerin tamamını silinecektir. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi