Chrome otomatik doldurma ayarları

Chrome otomatik doldurma ayarları
Otomatik doldurma ile Chrome form alanlarını doldurmaktan bizi kurtarıyor.

İnternette üyelik isteyen sitelerde form bazen oldukça zahmet veren bir iş olur. Üyelik isteyen sistemler kimi zaman bu yüzden benim tarafımdan pek de hoş bakılmaz. Hızlı bir şekilde bir bilgi elde etmek adına bile bir form doldurma ya da üyelik işlemi için dakikalarca uğraşmak zorunda kaldığımız oluyordur ve belki daha sonra üyelik formunu doldurduğumuz bu sistemleri bir daha da kullanmıyoruz.

Yeni nesil internet tarayıcılarında tam da bu sebeplerden ötürü kullanıcıların sürekli aynı bilgiyi girdikleri siteler için tarayıcılar kendi içerlerinide kullanıcılar için bu işleri otomatik olarak yapabilecek bazı eklentiler geliştirdiler.

Chrome çözüm dizimizin devam olan bu yazı da ise bu işi Chrome ile nasıl çözeceğimiz üzerinde duracağız.

Öncelikle aşağıdaki ekran resmindeki yolu izleyerek Chrome Ayarlar bölümüne ulaşmamız gerekiyor.

techcekirdek.com

Ayarlar bölümüne ulaştıktan sonra Kişisel Öğelerden "Otomatik doldurma ayarlarını yönet" butonuna tıklayacağız.

techcekirdek.com

Ekranımıza pop-up olarak aşağıdaki ekran görüntüsü çıkıcak. Bu ekran görüntüsünde kaydettiğimiz verilerin listesini göreceğiz. Yeni bir adres eklemek için sokak adresi ekle ya da istersek yeni bir kredi kartı bilgiside girip, alış veriş esnasında kredi kartı bilgilerimizi girmekten kurtarıp Chrome'un bu işi bizim otomatik olarak yapmasını sağlayabiliriz.

techcekirdek.com

Aşağıda hem adres hemde kredi kartı için ne giriş alanlarını görebilirsiniz.

techcekirdek.com

techcekirdek.com

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi