Chrome bir tarayıcıdan fazlası olacak

Chrome bir tarayıcıdan fazlası olacak
2012'de Chrome tarayıcıdan fazlası olarak karşınıza çıkacak.

Bilgisayarınıza yüklü Chrome defalarca güncellenmiştir ancak her defasında güncellemeden sonraki farkı anlamanız ne yazık ki mümkün değil. 2012'de yükleyeceğiniz Chrome farklı olduğunu hissettirecek sizlere. Google yetkilisi Paul Kinlan, Liverpoll'da yapılan geliştiriciler konferansında yeni Chrome hakkında ip uçları verdi.

Konferans oyun geliştiricileri için verilence, Paul Kinlan tabi ki öncelikle oyunlar hakkında yapılacak yeniliklerden bahsetti. Chrome artık oyun kolları, webcam ve mikrofonu tanıyabilecek. WebRTC desteğiyle de gerçek zamanlı sohbet ve online oyun desteği veriyor olacak Chrome.

Kinlan daha ilnginç bir şeyden daha bahsetti. Chrome ve Google+ birlikteliği ile arkadaşlarınızı online oynadığınız oyunlara izleyici olarak davet edebileceksiniz. Modern Warfare 3 oynarken gerekli ayarları yaptığınızda Google+ arkadaşlarınız sizin oynadığınız oyunu izleyebilecek. Gerçekten güzel bir düşünce.

2012 ilk çeyrek bütün firmalar için çok önemli zaman daraldıkça projeler ortaya çıkıyor. Yıl bitmeden daha ne süprizleri olacak Google'un zaman gösterecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi