Chrome başlangıç sekmesini özelleştirmek ve geliştirmek

Chrome başlangıç sekmesini özelleştirmek ve geliştirmek
Chrome tarayıcınızı özelleştirerek tüm eklenti ve uygulamalarınız tek bir sekmenin içinde görebilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısı kullanıyor ve yeni bir sekme açtığınız zaman yüklediğiniz eklentileri ve uygulamaları bu sekmede görmek istiyorsanız Start! eklentisi tam sizin için. Start! eklentisini Chrome tarayıcınıza yükledikten sonra arka plana mevcut resimlerden bir tanesini koyabilir yada isterseniz kendi beğendiğiniz bir resmin URL'sini girerek arka planı canlandırabilirsiniz. Start! eklentisini Chrome Web Mağazası'ndan ücretsiz olarak tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

Chrome Web Mağazası'ndan tarayıcınıza Start! eklentisini yükledikten sonra aşağıdaki adımları izleyerek Chrome tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz.

Adım 1. Tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan anahtar simgesine tıklayın ve açılan menüden Seçenekler'i tıklayın. Açılan pencerenin sol tarafında bulunan menüden Uzantılar'ı seçin.

Adım 2. Yukarıdaki resimden de görüldüğü gibi Uzantılar içindeki Start! eklentisinden Seçenekler'i tıklayın.

Adım 3. Eğer yeni sekmelere bir RSS beslemesi veya paket istiyorsanız URL ekleyin.

Adım 4. Yeni bir Chrome sekmesi açıktığınız zaman tüm eklenti ve uygulamalarınızın bu sekmede toplandığınız göreceksiniz.

Adım 5. Chrome sekmesinin arka planına resim eklemek istiyorsanız sekmenin sol alt kısmında seçeneklerden resim seçebilir (veya kendi belirleyeceğiniz), arka plan saydamlığını ayarlayabilirsiniz.  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi