CES 2013'te bir dev daha!

CES 2013'te bir dev daha!
Lenovo 5.5 inç'lik K900 resmen tanıtıldı.

5 inç'lik Xperia Z ve 6.1 inç'lik Huawei Ascend Mate'den sonra  Lenovo da CES'deki büyük ekranlı cep trendine ayak uydurdu ve yeni 5.5 inç'lik cebini tanıttı.

 

5.5 inç ekranında 1080p ekran çözünürlüğü sunan Lenovo K900, işlem gücünü Intel'in Clover Trail+ platformundan alıyor. 2GB RAM, 16GB dahili depolama gibi özelliklere sahip cihaz, 13 megapiksellik bir kamerayla geliyor. Kameranın özellikleri arasında F1.8 odak uzunluğuna sahip bir lens, çift LED'li flaş var.

 

Lenovo üst düzey yöneticilerinden Liu Jun, takımlarının akıllı ceplerin en önemli işlevlerini ayırt ederek onları baştan tasarladığını söyüyor ve ekliyor: "Kağıtta iyi görünen spesifikasyonlardan ziyade, tüeticilerin istedikleri şeylere odaklandık. En üst düzey performans için büyük bir profile ihtiyacınız yok. K900, göründüğü kadar iyi çalışan bir telefon."

 

Lenovo, K900'ü şimdilik sadece Çin piyasası için hazırlıyor. Telefonun Türkiye'ye gelip gelmeyeceği konusunda şimdilik bir bilgi yok.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi